Elektrik Arızaları Giderilirken Kesinti Yaşanmayacak

elektrik arızalarını giderirken kesintiler yaşanmayacak
11 Mart 2016

Ev ve iş yerlerinde yaşanan kesintiler genellikle orta ve alçak gerilim hatlarındaki elektriğin arızalarının giderilmesi anında yaşanıyor. Bu durumu çözmek isteyen yetkililer ise yeni bir projeyi hayata geçirmek için çalışmalarını başlattılar. Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) Genel Müdürü Mükremin Çepni yeni projeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Elektrik hattı üzerinde yapılan ve “canlı bakım” olarak adlandırılan bakım çalışmalarında ortaya çıkan kesintiler proje hayata geçtikten sonra artık yaşanmayacak. Bakım personelleri ise özel giysileri ile eğitim alacaklar.

Personellere Eğitim Verilecek

Proje hakkında açıklamalar yapan Çepni, “Elektrik üzerinde bakım yapabilmek için ilk olarak enerjiyi kesmeniz ilk şart oluyor. Bu projeyi hayata geçirdiğimiz zaman artık enerji kesmek gibi bir durum söz konusu olmayacak. Personellerimize bu bakım çalışmaları ve proje hakkında özel eğitim veriyoruz. Ayrıca personellerimiz özel giysileri ile bu proje içerisinde yer alacaklar.” dedi.

Çalışmaların henüz yeni başladığının altını çizen Çepni, enerji arızalarının giderilmesinde yer alacak olan ekibin örnek olarak getirilen giysiler ile çalışacağını söyledi. Bir süre boyunca özel giysiler ve yeni bakım teknikleri hakkında eğitim alacak olan personellerin eğitimi tamamlandığı zaman proje için büyük bir adım atılmış olacak.

Eğitim sürecinden sonra artık Türkiye için enerji kesintilerinin büyük bir çoğunluğu engellenmiş olacak. Böylelikle elektrik enerjilerinin arızalarının giderilmesi için yapılan çalışmalardan ev ve işyerleri olumsuz şekilde etkilenmeyecekler.

Paylaş